X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Bezpieczna droga - nowy produkt strukturyzowany PZU Życie w ofercie Raiffeisen Bank Polska

2009-09-28 10:28 poniedziałek
Raiffeisen Bank Polska oferuje 3-letni inwestycyjny produkt ubezpieczeniowy z 95% gwarancją kapitału, pozwalający zarabiać na wzrostach kursów spółek infrastrukturalnych działających na rynkach wschodzących. Osoby, które zainwestują w "Bezpieczną Drogę", mają także możliwość założenia w Banku 3-miesięcznej lokaty oprocentowanej aż na 6,5% w skali roku.

Dostrzegając takie perspektywy, Raiffeisen Bank Polska proponuje klientom 3-letni produkt strukturyzowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie "Bezpieczna Droga" (ochronę ubezpieczeniową świadczy PZU Życie). Zyski z inwestycji uzależnione są od zachowania indeksu BNP Paribas Emerging Infrastructure Excess Return Index, w którego skład wchodzi od 20 do 40 spółek z szeroko rozumianego sektora infrastrukturalnego.

Okres subskrypcji trwa od 25 września do 26 października. Konstrukcja produktu w formie ubezpieczenia powoduje, że inwestor unika konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych. "Bezpieczna Droga" zapewnia poziom ochrony kapitału w wysokości 95% kwoty ubezpieczenia i w dacie zakończenia ochrony. Wskaźnik partycypacji zostanie ostatecznie ustalony w przedziale 64%-90%.

"Zdecydowaliśmy się na obniżenie poziomu gwarancji ze standardowych 100% do 95%, gdy okazało się, że sami klienci w zamian za nieznacznie wyższe ryzyko chcieliby mieć szansę na zdecydowanie wyższą stopę zwrotu. Zaproponowaliśmy sektor infrastruktury, bowiem wydaje się on teraz szczególnie perspektywiczny. Co więcej, osoby, które zainwestują w strukturę, będą mogły założyć w banku atrakcyjnie oprocentowaną lokatę" – powiedział Piotr Siemianowski, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Trzymiesięczny depozyt jest oprocentowany na 6,5% w skali roku. Jego wartość nie może być wyższa niż kwota inwestycji w produkt strukturyzowany, której dolny próg ustalono na 5 tys. zł. Przystąpienie do ubezpieczenia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Suma ubezpieczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego to 101% wpłaconej składki. Koszt wyjścia z inwestycji przed datą jej zakończenia wynosi 0,44% za każdy pełny miesiąc kalendarzowy pozostający do końca okresu ubezpieczenia.

źródło: Informacja prasowa Raiffeisen Bank Polska z 25.09.09
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Aktywa Funduszu - suma składek wpłacanych przez członków ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.