X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Oszczędzanie w czasach kryzysu nie tylko przez polisy inwestycyjne

2011-11-28 12:14 poniedziałek
Michał Perłowski - BGŻOptima
W czystych funduszach inwestycyjnych dostępnych w BGŻOptima klient ma swobodny dostęp do zgromadzonych środków. Polscy inwestorzy zwracają coraz większą uwagę na koszty, w związku z tym naszym zdaniem zainteresowanie produktami unit-linked będzie coraz mniejsze w porównaniu z czystymi funduszami parasolowymi, w których większość z zaprezentowanych powyżej opłat nie występuje.

Czy BGŻOptima będzie konkurował cenowo z ofertą biur maklerskich i innych banków, w zakresie opłat za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi? Po krótkim rozpoznaniu widzimy, że ceny są takie same, np. w biurze maklerskim Alior Banku czy w mBanku…
Opłaty, które ma BGŻOptima są w zakresie dystrybuowanych produktów najniższe na rynku: nie ma na polskim rynku instytucji, która prowadzi sprzedaż czystych funduszy któregokolwiek z tych trzech Towarzystw z uwzględnieniem niższej opłaty manipulacyjnej. Większość banków oferuje fundusze inwestycyjne tylko z własnych grup kapitałowych. My jesteśmy specjalistami w oszczędzaniu, dlatego wybieramy tylko najlepsze rozwiązania. Z corocznego rankingu przygotowanego przez „Rzeczpospolitą” i firmę Analizy Online wynika, że Union Investment i Aviva Investors to najlepsze na naszym rynku towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Dystrybutorzy, którzy stosują zasadę „wszystkie fundusze za darmo” (opłata manipulacyjna = zero) nie mają w swojej ofercie Towarzystwa AVIVA Investors, które zajęło drugie miejsce w rankingu najlepszych TFI.

W oszczędzaniu ważne jest określenie celu i konsekwencja. Czy kalkulatory oszczędnościowe i 3 rachunki celowe wystarczą, aby klient nie zrezygnował z oszczędzania, kiedy zobaczy pierwszą okrągłą sumę na swoim koncie?
Konsekwencja w osiąganiu zaplanowanego celu to podstawowa zasada, o której powinni pamiętać inwestorzy. Sprawne i efektywne oszczędzanie jest podstawowym warunkiem, od którego zależy porządek w domowym budżecie. Powinniśmy kontrolować własne wydatki, dochody, czy zgromadzone oszczędności, a nawet prowadzić własną, domową księgowość. Bardzo często pewna część dochodów nie jest wydawana od razu na zakup produktów lub usług. Są to oszczędności, które można przeznaczyć na konsumpcję w przyszłości.

Takie działania powinny na stałe zagościć w świadomości Polaków. Cel oszczędzania powinien być nie tylko realny i mierzalny powinien też być ambitny. Zgromadzenie „okrągłej sumy” nie jest celem samym w sobie. Lubimy wizualizować sobie to na co oszczędzamy i wyznaczać sobie nowe bardziej ambitne zadania. Człowiek chce posiadać własne oszczędności nie tylko po to, aby polepszyć swój standard życia czy zapewnić sobie bezpieczeństwo. Często ludzie oszczędzają dla swoich dzieci, nie ze względu na własne korzyści, lecz na zapewnienie im możliwie najlepszego startu w dorosłość. Czasami, gdy dysponujemy znaczącymi nadwyżkami możemy oszczędzać dla osiągnięcia przyszłych dochodów. Zgromadzony w ten sposób kapitał może być na tyle duży, że pozwoli na spokojne życie z uzyskiwanych odsetek.

Na co Polacy najchętniej oszczędzają? Czy symbolem otwartych kont w BGŻOptima może być za kilka lat: wystawna uroczystość rodzinna, posiadanie auta, a może własnego M?
Każdy powinien indywidualnie planować swoje cele oszczędnościowe. My dajemy klientom nie tylko atrakcyjne lokaty, konto oszczędnościowe czy dostęp do jednostek funduszy inwestycyjnych. Na stronie www.bgzoptima.pl udostępniamy naszym klientom także narzędzia i kalkulatory, które mają ułatwić im określenie, jak długo powinni odkładać aby osiągnąć założony cel. Dzięki tym narzędziom klient może zobaczyć, jak długo trzeba odkładać, aby móc kupić komputer, samochód czy wyjazd wakacyjny. Mamy nadzieję, że dzięki tym narzędziom, naszym klientom będzie łatwiej osiągnąć zamierzone cele.
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Szpital - działający zgodnie z przepisami prawa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.