X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Szwajcarska Strategia na niepewne czasy

2009-09-16 08:19 środa
Prasa obwieściła pierwszą rocznicę kryzysu finansowego. W niepewnych czasach warto pomyśleć o sprawdzonych sposobach na pomnażanie pieniędzy. Rusza kolejna subskrypcja Świata Zysków w PZU.

 Rok temu indeksy największych giełd gwałtownie zaczęły tracić na wartości. Wstrząs na rynkach finansowych po upadku banku Lehman Brothers był tak duży, że w ciągu trzech miesięcy najważniejsze indeksy zanurkowały o kilkadziesiąt procent. Naturalną konsekwencją nienotowanego od dziesięcioleci zawirowania na rynkach finansowych stały się problemy największych firm i całych gospodarek. Kryzys na światowych rynkach finansowych i spowolnienie gospodarcze stały się faktem. Niestety odbiło się to także na kieszeniach Polaków. Fatalne wyniki funduszy inwestycyjnych, silne wahania kursów walut, trudności z uzyskaniem kredytu stały się codziennością.

Spowolnienie gospodarcze i niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji sprawiają, że w powszechnej opinii inwestowanie nadal wiąże się ze znacznym ryzykiem. Polacy zaczęli poszukiwać alternatywnych sposobów na lokowanie pieniędzy, szczególnie inwestycji pozwalających na zabezpieczenie kapitału, bez konieczności rezygnowania z potencjalnego atrakcyjnego zysku.

Odpowiedzią PZU na potrzebę bezpiecznych i efektywnych inwestycji w czasie kryzysu jest Szwajcarska Strategia. W nowym produkcie PZU korzysta ze strategii reprezentowanej przez indeks RISK STABILISED CYD® MarketNeutral Plus 1 Strategy. Strategia ta oparta jest o rynki towarowe i pozwala osiągać zyski niezależnie od kierunków zmian cen poszczególnych towarów. Została opracowana i jest realizowana we współpracy z CYD RESEARCH GmbH – powstałą w otoczeniu Uniwersytetu w Bazylei, szwajcarską instytucją badawczą, która zajmuje się badaniem i analizowaniem zależności oraz prawidłowości ekonomicznych na rynku towarowych kontraktów terminowych.

Kapitał klientów w Szwajcarskiej Strategii jest w pełni bezpieczny. Tak, jak dzieje się to we wszystkich dotychczasowych produktach strukturyzowanych oferowanych przez PZU, klienci mają zagwarantowaną stuprocentową ochronę zainwestowanych środków.

VII subskrypcja Świata Zysków pod nazwą Szwajcarska Strategia rozpoczyna się w dziś, 15 września, a zakończy się 16 października 2009 roku.

Podstawowe zalety Szwajcarskiej Strategii:
  • bezpieczeństwo inwestycji – gwarancja zwrotu min. 100% wpłaconego kapitału na koniec okresu inwestycji,
  • brak jakichkolwiek opłat przy zakupie i w trakcie trwania inwestycji,
  • wpłata jednorazowa od 5 000 zł,
  • pełna płynność – dostęp do środków finansowych w dowolnym momencie trwania inwestycji,
  • zabezpieczenie finansowe dla najbliższych w przypadku śmierci inwestora – wypłata kapitału bez skomplikowanych formalności spadkowych dzięki inwestycji w formie ubezpieczenia.

Produkty strukturyzowane w PZU stworzone zostały z myślą o osobach, dla których bezpieczeństwo inwestowania jest jednym z najważniejszych czynników wyboru formy lokowania środków finansowych. Produkty oferowane pod wspólną nazwą Świat Zysków są nowoczesną i bezpieczną propozycją inwestowania z ochroną kapitału.

Dodatkowe informacje:

Biuro Prasowe PZU
tel.: +48 (22) 582 58 07
faks: +48 (22) 582 58 09
e-mail: rzecznik@pzu.pl

Informacja prasowa PZU Życie z 15.09.09
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Klauzule ubezpieczeniowe - zastrzeżenia w polisie ubezpieczeniowej, które ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.