X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Terminówka – wybierz najkorzystniejszy okres ubezpieczenia

2011-02-07 09:06 poniedziałek
Aby wybrać ubezpieczenie terminowe, które będzie najlepiej dopasowane do naszych oczekiwań i potrzeb, należy dokonać dość dokładnej analizy oferowanych na naszym rynku produktów. Kolejnym proponowanym przeze mnie krokiem jest zapoznanie się z okresem ubezpieczenia dla danego produktu i znalezienie tego, który najbardziej nam odpowiada. Przy okazji zostaną omówione ograniczenia wiekowe, jakie obowiązują w przypadku produktu.

Analiza tych dwóch kolejnych cech pomoże Państwu uzyskać dokładniejszy obraz dostępnych na naszym rynku produktów z zakresu ubezpieczeń terminowych i sprawi, że nabywając wspomniane ubezpieczenie nie popełnicie błędu.

Okresem ubezpieczenia jest okres oznaczony w umowie ubezpieczenia, w którym zakład ubezpieczeń przejmuje za ubezpieczającego odpowiedzialność za szkody wynikłe ze zdarzeń, które zaistniały w tym okresie. W przypadku ubezpieczeń na życie jest to okres, kiedy Twoje życie lub zdrowie bądź jedno i drugie podlega ochronie ubezpieczeniowej.

Jaki jest najlepszy okres ubezpieczenia?

Wszystko zależy od tego, w jakim celu wykupujesz ubezpieczenie terminowe. Jeśli interesuje Cię krótkoterminowa ochrona życia, bo np. wyjeżdżasz na rok czy dwa zagranicę i chcesz posiadać ubezpieczenie na życie, które w razie Twojej śmierci zapewni świadczenie Twoim bliskim, właściwie każde ubezpieczenie terminowe dostępne na polskim rynku ubezpieczeniowym będzie dla Ciebie dobre ( biorąc pod uwagę tą cechę). Wiele produktów o charakterze terminowym oferowanych jest minimum na rok i później w razie potrzeby są one automatycznie przedłużane.

Jeśli natomiast interesuje Cię wykupienie ubezpieczenia, które ma stanowić zabezpieczenie kredytu, musisz poszukać ubezpieczenia, które oferuje wystarczająco długi okres ubezpieczenia. Są produkty oferowane na 20, 30 lat bądź dłużej, do ukończenia określonego wieku.,

Analizując zakres wiekowy ubezpieczeń terminowych na życie można stwierdzić, że najczęściej występującym zakresem jest wiek od ukończenia 18 lat do maksymalnie 60 bądź 70 lat. Czyli dla większości towarzystw ubezpieczeniowych możliwe jest zawarcie wspomnianego ubezpieczenia wyłącznie po osiągnięciu pełnoletności.

Ubezpieczenie.com.pl/Ubezpieczeniaonline.pl
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lokal mieszkalny - mieszkanie w bloku lub kamienicy, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.