X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie Błękitna Energia w Wealth Solutions SA i TUnŻ Europa

2009-06-26 10:14 piątek
Ubezpieczenie Błękitna Energia to szansa zarabiania na wzrostach cen gazu ziemnego z zyskiem wolnym od podatku nawet do 110 proc. i gwarancją kapitału wynoszącą odpowiednio 100 proc. lub 90 proc.. Dodatkowo klienci mają możliwość ulokowania części środków na 3-miesięcznej lokacie oprocentowanej aż 10,125 proc. netto w skali roku (12,5 proc. brutto).

Cena gazu ziemnego w ciągu ostatnich miesięcy znacznie spadła i znajduje się na poziomie najniższym od 7 lat. Gaz stał się również niezwykle konkurencyjny względem pozostałych paliw kopalnych (ropa czy węgiel), które – w przeciwieństwie do gazu – zdążyły odrobić część strat z początku roku. Sprzyja to stabilnemu umacnianiu się cen gazu ziemnego, czyniąc go niezwykle atrakcyjną inwestycją.

Ubezpieczenie „Błękitna Energia” jest produktem przygotowanym we współpracy Wealth Solutions SA i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa w formie prawnej grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Szczegóły ubezpieczeń zawarte są w odpowiednich Warunkach Ubezpieczenia „Błękitna Energia”.

W dniu rozpoczęcia ubezpieczenia – 28 lipca 2009 zostanie określona cena odniesienia dla gazu ziemnego. Będzie to cena najbliższego kontraktu terminowego na gaz na nowojorskiej giełdzie NYMEX. Ostatniego dnia ubezpieczenia – 27 grudnia 2011 nastąpi ponowny odczyt. Po tym okresie Inwestor otrzyma 90 lub 100 proc. zainwestowanej składki (w zależności od wybranego przez siebie na początku wariantu) plus odpowiednio 70 - 120 lub 40 - 60 proc. udziału we wzroście cen gazu, pod warunkiem, że cena ta w trakcie trwania inwestycji nie przekroczy 200 proc. wartości początkowej. Jak widzimy na schemacie powyżej, niższa gwarancja kapitału oznacza wyższy potencjalny zysk. Dodatkowo istnieje możliwość ulokowania ¼ inwestowanej składki na 3-miesięcznej polisolokacie oprocentowanej aż 10,125 proc. w skali roku (co można porównać do oprocentowania 12,5 proc.w przypadku produktu opodatkowanego).

Ubezpieczenie inwestycyjne „Błękitna Energia” umożliwia dywersyfikację portfela. Dzięki możliwości przystąpienia do wybranych czterech wariantów ubezpieczenia klienci uzyskują możliwość elastycznego dopasowania ubezpieczenia do swoich potrzeb. Warianty ubezpieczenia różnią się od siebie poziomem gwarancji kapitału, która wpływa na potencjalny zysk:

•    „Wariant I” (gwarancja kapitału 100 proc., udział we wzroście cen gazu 40-60 proc.)
•    „Wariant II” (gwarancja kapitału 100 proc., udział we wzroście cen gazu 40-60 proc. + 1/4 składki na 3-miesięcznej lokacie 10,125 proc. w skali roku)
•    „Wariant III” (gwarancja kapitału 90 proc., udział we wzroście cen gazu 70-120 proc.)
•    „Wariant IV” (gwarancja kapitału 90 proc., udział we wzroście cen gazu 70-120 proc. + 1/4 składki na 3-miesięcznej lokacie 10,125 proc. w skali roku)

Grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie „Błękitna Energia” w pigułce:

•    Inwestycja w gaz ziemny:
•    Cena najniższa od lat - świetny moment na rozpoczęcie inwestycji
•    Przyszłościowe i ekologiczne paliwo
•    Potencjalny zysk nawet 110 proc.
•    Brak podatku od zysków kapitałowych dzięki zastosowaniu formy prawnej grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie
•    Ograniczone ryzyko dzięki gwarancji kapitału
•    Jasno określone zasady inwestycji
•    Możliwość skorzystania z trzymiesięcznej polisolokaty z gwarantowanym zyskiem 10,125 proc. netto w skali roku
•    Niska składka minimalna - 5 000 zł
•    Krótki okres inwestycji - 29 miesięcy


Źródło: Wealth Solutions

JT

« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Waloryzacja - inaczej indeksacja, coroczne podwyższanie składki ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.