X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Uposażeni w polisach inwestycyjnych

2010-11-17 09:08 środa
Świadczenie zwolnione jest z tego podatku i nie jest wliczane do masy spadkowej, co sprawia, że otrzymanie świadczenia nie powoduje powstania dodatkowych kosztów oraz nie naraża Uposażonego na czasochłonne dochodzenie  swoich praw w długotrwałym postępowaniu spadkowym.

Ponadto w przypadku polis inwestycyjnych występuje brak obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn przy zmianie ubezpieczającego jako strony umowy ubezpieczenia.

Środki z polisy inwestycyjnej na pokrycie podatku od spadków i darowizn odziedziczonych przedmiotów

Jeżeli posiadasz nieruchomości – np. dom lub działkę, w przypadku Twojej śmierci spadkobiercy (z wył. I grupy dziedziczenia) muszą zapłacić spadek, którego kwota może przewyższyć ich możliwości finansowe.

Tu dobrym rozwiązaniem jest polisa ubezpieczenia na życie z planem kapitałowym. Świadczenia wypłacane z tytułu umowy ubezpieczenia nie podlegają opodatkowaniu i mogą stanowić źródło pokrycia podatku spadkowego oraz ewentualnych roszczeń innych spadkobierców.

Alicja Szakiel
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.